Táto platforma na online kurzy je práve spustená a preto ak máte pre mňa akúkoľvek odozvu,

ciary
Domov / Free kurzy /

Odtestuj sa ! Úvodných 10 testov FLEXIBILITY a SILY

Odtestuj sa ! Úvodných 10 testov FLEXIBILITY a SILY

Späť na free kurzy

Pred tým ako začnete kurz rozhýb sa vrelo odporúčam urobiť úvodné testy flexibility a sily, kde si overíte vašu aktuálnu fyzickú kondíciu !

Tieto testy nezabudnite robiť aj po ukončení programu aby ste zistili ako ste sa posunuli !

Flexibilita

Flexibilita je dôležitá kondičná vlastnosť, ktorú potrebujeme k prevedeniu správnych pohybových vzorov a cvikov. Každý kĺb v tele potrebuje mať dostatok "vôle" na to aby správne fungoval. Strečing, ktorým trénujeme flexibilitu nie je teda len o uvolnení svalov, zrýchlení regenerácie či obmedzení preťaženia, zranenia alebo nerovnováhy v tele. Strečing ako doplnok ide ruka v ruke so silovým tréningom. Inými slovami ak neviete dostať telo do stabilnej pozície s plným rozsahom tak neviete ani efektívne precvičiť svoje svaly a iné tkanivá ( šľachy, väzivá, fascie atď ... ). Preto sme flexibilite venovali osobitný kurz, ktorý nájdete v úvode. Rozhýb sa je ale takou vstupnou bránou do všestrannej tréningovej prípravy, v ktorej nemôže chýbať aj flexibilita.

Tieto testy sú jednoduché a praktické. Dajú vám informáciu o tom, kde sa aktuálne nachádzate a to bude vaším štartovacím bodom pred pravidelným tréningovým cyklom. Tento mesačný cyklus ( ak budete všetko robiť podľa inštrukcií ) vám určite pomôže zlepšiť či už flexibilitu, silu ale aj koordináciu, stabilitu a všeobecnú fyzickú zdatnosť.

Napjrv si spravte 10 pozícií, ktoré bližšie vysvetľujem vo videu, kde si overíte vaše maximálne rozsahy všetkých hlavných kĺbov v tele. Testy sú orientované na dolnú časť tela ( členky, kolená, bedrá ... ), stred tela ( chrbtica ) a hornú časť tela ( lopatky, ramená, zápästia či ľakte.

Každú pozíciu odporúčam odfotiť alebo natočiť aby ste mohli svoj aktuálny stav správne zachytiť a neskôr ho po ukončený kurzu porovnať s rozsahmi, ktoré ste nadobudli.

Sila

Sila, koordinácia a stabilita tela je pri cvičení asi najdôležitejšou časťou našej skladačky fyzickej kondície. Preto som si pre vás pripravil 10 úvodných testov, v ktorých jednoducho odtestujete 4 cviky na hornú časť tela ( sila dolnej časti tela ), 1 cvik na stred tela ( sila stredu tela ) a 5 cvikov na hornú časť tela ( príťahová sila a tlaková sila ). Cviky je viackĺbové a komplexné. Všetky techniky robíte s vlastnou váhou a potrebujete k tomu minimálne podmienky. V niektorých cvikoch robíte výdrž, kde zbierate čas. V niektorých zas testujete aký rozsah ste schopný urobiť alebo akú vzdialenosť viete prekonať. Takto si v priebehu pár minút pretestujete celé telo a zistíte ako na tom ste pred a po ukončení kurzu Rozhýb sa !

Ďakujem. Onedlho ti príde na sľubované PDF.