Táto platforma na online kurzy je práve spustená a preto ak máte pre mňa akúkoľvek odozvu,

ciary
Domov / Kurzy /

Stojka

Handbalancing online kurz

Späť

Stojka

V tomto kurze ťa čaká viac ako 30 tréningov, ktoré som pre teba stvoril na základe mojich viac ako 10 ročných skúseností spojených s tréningom stojky. Počas tohto obdobia som nabral množstvo poznatkov, skrz ktoré som zistil čo je potrebné a čo až tak nie … ako vytvoriť metodiku a postupy spojené so správnou technikou. Tieto znalosti mi pomáhajú nie len posúvať samého seba vpred ale tak isto aj svojich zverencov.  

Áno aj stovky svojich zverencov, ktorý si osvojili umenie stojky a začali dosahovať pekné výsledky. Tento fakt ma len viac utvrdil v tom, že môžem ísť s týmto know-how do online sveta a pomôcť aj iným, s ktorými nemusím byť nutne v osobnom kontakte. Preto online kurz stojky, ktorý dúfam že aj tebe pomôže dosiahnuť svoje stojkové ciele 🙂 

Čo ťa v kurze čaká : 

Základná cesta za stojkou na rukách ( 28 tréningov )

Výtlak do stojky ( 3 tréningy )

Stojka na jednej ( 4 tréningy )

Ako často trénovať ? 

Neklamme si, ak sa reálne chceš naučiť dáky skill tak čím častejšie ho trénuješ tým lepšie. Minimálnu frekvenciu tréningov odporúčam nastaviť tak aby ste boli schopný odcvičiť minimálne 4-6 tréningov do týždňa. Na začiatok by sa optimum mohlo pohybovať niekde medzi 5 tréningami do týždňa. Avšak, nezabúdaj na to, že je veľmi dôležité počúvať vlastné telo a ak máš silnú svalovicu alebo si zranený/á tak vyčkaj kým nebudeš mať dostatočnú kondíciu na navrátenie do tréningového procesu. 

Dobré / Zlé tréningy ?!

Tak isto mysli na to, že nie každý deň budeš schopný/á podávať lepší alebo ten istý výkon. Jeden deň sa budeš cítiť, ako profi handbalancer a druhý možno ako úplne neschopný/á. To je úplne v poriadku a ver mi, že najdôležitejšie nie je začať ale zotrvať na ceste ! Vezmime si tento možný príklad 10 tréningov. 2 z nich budú úplne super a budeš sa cítiť že sa ti posunuli levely vyššie. Lepšie výdrže, lepšie pohyby a koordinácia, vyššia sila. Proste ideálny výkon. 2 z nich budú veľmi zlé a budeš bojovať s nepodarenými pokusmi, ktoré ťa budú deprimovať a tešiť sa budeš akurát tak na koniec tréningu. 

Zvyšných 6 bude mať priemerný priebeh. Nič výnimočné. Level ti nevyskočil niekam do stratosféry ale zas nemôžeš povedať, že ti tréning nevyšiel. Jednoducho bežný výkon. Ber to samozrejme len orientačne. Pointa ale je, že zažiješ rôzne tréningy, ktoré sú súčasťou tvojej cesty a celkovej progresie. Nemôžu byť len dobre, priemerné alebo zlé. Musíš pravidelne prechádzať všetkými aby sa tvoj výkonnostný level posunul 🙂 Toto som sa naučil rokmi tréningu a ver mi je to tak !

Ako si zostaviť štruktúru tréningu ? 

Dlho som rozmýšľal ako pre vás zostavím tento program. Nakoniec som sa rozhodol, že vám to čo najviac uľahčím. Nechám len to potrebné a vytvorím tréningy formou follow upu, v ktorých si s vami spoločne odcvičím všetko čo je na daný tréning naplánované. Každý tréning sa skladá z rozcvičenia, strečingu, technických a posilňovacích nácvikov potrebných pre zvládnutie daného levelu. 

Všetko teda máte už prichystané v tréningu, ktorý si len zapnete, pozorne počúvate a snažíte sa po mne opakovať pohyby a cviky. Ak výkonnostne nestíhate tak si jednoducho pozastavíte video urobíte daný cvik alebo techniku a následne si ho spustíte ďalej.

Kedy postúpiť na vyššiu náročnosť ? 

V každom tréningu vás bude čakať cieľ, ktorý od vás budem požadovať na to aby ste sa mohli posunúť na ďalší tréning. Toto je jednoduchá postupnosť techník a náročnosti, ktorá vás časom pripraví aj na náročné techniky. Inak povedané tréning opakuješ dovtedy, dokým nebudeš schopný splniť potrebné techniky a ich počty opakovaní alebo výdrže. Potom akonáhle nebudeš mať problém s touto náročnosťou tak ideš na ďalší level, kde budeš mať ďalšie výzvy.

Je potrebné dodržovať poradie tréningov v lekciách ?

Ako som už vyššie spomínal stojka je umenie a nie je to napríklad čisto silový cvik ako drep s váhou, kde je jasné, že ak nezvládneš drepnúť ani raz 50 kíl tak sa o 70 kg nebudeš vôbec pokúšať.

Kurz stojky je založený na systematickom tréningu, ktorý ale neznamená že ak nezvládneš 8 tréning tak nemôžeš ísť na 10. Každý tréning obsahuje rôzne nácviky, ktoré ti vysoko odporúčam zvládnuť aby si rozšíril svoj „zásobník“ pohybov, pozícií alebo výdrží. Preto neodporúčam preskakovať tréningy. Áno budeme mať nutkanie preskočiť tréning ak sa nám dlhodobo nebude dariť spraviť jeden z viacerých nácvikov v tréningu. Avšak ako so spomínal je to maratón a nie šprint. Preto to nevzdávaj a snaž sa dodržať počty opakovaní, a sérií, ktoré máš určené ako cieľ tréningu.

Ako príklad uvediem koordinačné techniky pri stene, s ktorými budete mať s vysokou pravdepodobnosťou na začiatku problém. Čisto teoreticky by ste mohli preskočiť zopár týchto nácvikov a rovno sa pustiť do balancovania mimo steny ale nácviku pozícií ako je tuck alebo straddle. Verte mi ale že, ak to myslíte zo stojkou vážne tento nedostatok vás vie v budúcich nácvikoch dobehnúť a tak či tak by ste si túto zručnosť museli osvojiť pri inom nácviku.

Čo sa ale týka lekcií tak tie určite neodporúčam preskakovať ! Ak neovládaš stojku mimo steny tak sa určite nepúšťaj do výtlaku do stojky nie to ešte do stojky na jednej ruke. Preto sa snaž dokončiť jednu lekciu na 100% a následne potom ísť na ďalšiu.

Kedy v tréningu vynechať cvik ?

Sám som si kúpil veľa kurzov, podľa ktorých som sa snažil trénovať a preto viem, že trénovať a spĺňať ciele metodicky je z dlhodobého hľadiska skoro nemožné ! Preto si nevytváram ilúzie, že budete trénovať vždy krok po kroku. Aj keď to vrelo odporúčam. Kedy vás ale nemusí ťažiť svedomie keď preskočíte cvik alebo tréning ?

a ) Dlhodobo sa s nácvikom trápite a ani po desiatkach tréningov nevidíte skoro žiadny posun. Vtedy by som vám odporučil kontaktovať odborníka v blízkom okolí, ktorý skontroluje techniku. Pokojne sa ale môžete obrátiť aj na mňa.

b ) Ste veľmi limitovaný flexibilitou, ktorá vám neumožňuje vykonávať pohyb alebo sa udržovať v správnej pozícií. Pri nedostatku by som určite zvážil pravidelný strečing lokálnych kĺbov, v ktorých cítite limitáciu. Väčšinou sa rozprávame o ramenách , zápästiach, driekovej časti chrbtice ale aj dolnej časti tela ( hlavne pri pozíciách ako je straddle alebo pike ).

c ) Pri akejkoľvek bolesti spojenej s konkrétnym nácvikom. Bolesť môže byť spôsobená preťažením danej oblasti( buď nadmerným tréningom, rýchlou progresiou … ), nedostatkom flexibility, sily, nesprávnou pozíciou atď …

Pri všetkých týchto príkladoch ( alebo iných ) sa pozastavte, skúste analyzovať problém. Čo nás limituje ? Podľa možností skúste problém vyriešiť a pokračovať ďalej. Nácviky vám ale odporúčam zvládnuť všetky, aj keď pri niektorých sa budete trápiť ale verte mi, tak či tak tú zručnosť ktorú vám tie nácviky vytvoria budete potrebovať do budúcna.

Tento obsah je určený len pre členov, ktorí majú zakúpené niektoré z týchto členstiev: Mesačné členstvo / všetky kurzy, Ročné členstvo / všetky kurzy, Celoživotné členstvo / všetky kurzy, Mesačné členstvo / Handbalancing, Ročné členstvo / Handbalancing, Celoživotné členstvo / Handbalancing, Mesačné členstvo / Kalistenika + handbalancing, Ročné členstvo / Kalistenika + handbalancing, Celoživotné členstvo / Kalistenika + handbalancing, Mesačné členstvo / Flexibilita + handbalancing, Ročné členstvo / Flexibilita + handbalancing, a Celoživotné členstvo / Flexibilita + handbalancing
Prihlásiť sa Zakúpiť členstvo

Kurz Content

Špecializácie Stav
1

Stojkové bloky ( Handstand blocks )

2

Moje videá na Youtube ohľadom stojky

3

Cesta za prvou stojkou na rukách

4

Výtlak do stojky – Handstand press

5

Stojka na jednej ruke