Táto platforma na online kurzy je práve spustená a preto ak máte pre mňa akúkoľvek odozvu,

ciary
Domov / Kurzy /

FLEXIBILITA

FLEXIBILITA

Späť

FLEXIBILITA

Flexibilita je jedna z 5 základných kondičných zložiek, ktoré poznáme. Všetko čo sa týka pohybu sa skladá z týchto 5 kondičných zložiek. Sú to vytrvalosť, sila, flexibilita, koordinácia a rýchlosť. Flexibilita je teda základ, ktorý potrebuje pre bežné fungovanie úplne každý. Či už profesionálny športovec, amatérsky nadšenec pohybu či cvičenia, alebo bežný človek, ktorý 8 hodín pracuje za počítačom ale chýba mu dávka pravidelnej pohybovej výživy.

Tento kurz som vytvoril na základe svojich 9 ročných skúseností so strečingom a rôznych techník zvyšovania rozsahov. Už dávno vieme, že zvyšovanie rozsahov sa netýka len statického pasívneho držania v pozícií po X minút času. Táto problematika je omnoho komplexnejšia a preto vznikol tento kurz. Kurz má 7 zložiek. Každá zložka obsahuje pár videí na zvýšenie rozsahu rôznych partií tela alebo celkové zvládnutie plných pozícií ako sú šnúra, rozštep, mostík. Tréningy sú vedené formou FOLLOW UP, čo znamená, že ťa budem sprevádzať celým tréningom.

Ty si len zapneš tréning a trénuješ spoločne so mnou 🙂 V každom tréningu nájdeš rôzne techniky a typy strečingov, ktorých spojeným dosiahneš ideálny stimul pre zvýšenie tvojej flexibility. Teraz je už len potrebné začať, držať pravidelnosť tréningu a zotrvať na ceste, pokiaľ nedosiahneme vytúžený rozsah a uvoľnenie, ktoré ti otvorí dvere do nekonečného sveta pohybu !

V kurze nájdeš :

  1. Šnúra 2 tréningy – 2 tréningy, v ktorých nájdeš zmes rôznych typov strečingu, ktoré ti pomôžu dosiahnuť plnú rozsah v šnúre.
  2. Rozštep 3 tréningy – V tomto tréningu som pre teba pripravil 3 fázy progresie. Prvým tréningom začneš na svojom aktuálnom maximálnom rozsahu a posledným končíš v plnom rozsahu zadkom na zemi 🙂
  3. Mostík – Tak isto ako pri šnúre a mostíku aj tu ťa čaká pár tréningov. Začíname tým ľahším a po pár mesiacoch keď si tvoje telo vybuduje základný rozsah a už ťa tréning nebude posúvať ďalej tak rozklikneš ďalšiu fázu, až kým sa nedostaneš do plného rozsahu.
  4. Členky, bedrá, zápästia a ramená – Na tieto partie som si pre teba pripravil izolované strečingy, ktoré slúžia na zvýšenie lokálnej flexibility spomenutých partií. Na každú partiu budeš pomocou týchto tréningov vedieť dať extra dôraz, ktorý ti pomôže obmedziť tvoj deficit rozsahu.

Čo by si mal o flexibilite vedieť pred tým ako na nej začneš pracovať 

Čo je flexibilita ?

Ako delíme flexibilitu ?

Čo je strečing a ako ho rozdelujeme ? 

Aké typy strečingov poznáme a kedy ich aplikovať ? 

Ako dlho strečovať ? 

Ako často strečovať ? 

Ak mám byť úprimný, tak by som sa bez odpovedí na tieto otázky ani ďalej nepustil. Základom je pochopenie, prečo toto všetko má vôbec zmysel a ako nasledujúce tréningy ovplyvnia kvalitu tvojho pohybu, cvičenia a nebojím sa napísať že aj života. Preto som všetky dôležité informácie o strečingu a flexibilite zhrnul v tomto videu, ktoré pre vás bude slúžiť ako intro do sveta flexibility.

Tento obsah je určený len pre členov, ktorí majú zakúpené niektoré z týchto členstiev: Mesačné členstvo / všetky kurzy, Ročné členstvo / všetky kurzy, Celoživotné členstvo / všetky kurzy, Mesačné členstvo / Flexibilita, Ročné členstvo / Flexibilita, Celoživotné členstvo / Flexibilita, Mesačné členstvo / Kalistenika + flexibilita, Ročné členstvo / Kalistenika + flexibilita, Celoživotné členstvo / Kalistenika + flexibilita, Mesačné členstvo / Flexibilita + handbalancing, Ročné členstvo / Flexibilita + handbalancing, a Celoživotné členstvo / Flexibilita + handbalancing
Prihlásiť sa Zakúpiť členstvo

Kurz Content

Špecializácie Stav
1

Moje videá na Youtube ohľadom flexibility

2

Hlboký drep – Teória, nácviky a follow up

3

Strečing na hornú časť tela

4

Strečing na dolnú časť tela

5

Ramená

6

Bedrá

7

Členky

8

Zápästia

9

Mostík

10

Šnúra

11

Rozštep